elektrykajachtowa.pl

Phoenix Smart IP43 Charger 24/16 (3)

Dostępność: Zwykle dostępny z magazynu
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 796,44 zł 1796.44

Cena (EUR): 415,18 €

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Victron Energy
Kod produktu: PSC241653085
Pin It

Opis

Ta opracowana z myślą o właścicielach łodzi adaptacyjna 5-stopniowa ładowarka może dostarczyć 30A lub 50A prądu do każdego z trzech zespołów akumulatorów. Lub też model Phoenix 1+1 może dostarczyć 3A do akumulatora rozruchowego, a resztę do zespołu „domowego". Modele 24-voltowe dostępne są z ładunkiem 16A/25A. Ładowarka wyposażona jest w Bluetooth, zatem można ją monitorować i ustawiać alarmy wprost z telefonu. Adaptacyjne, inteligentne i dynamiczne funkcje ładowania.

Funkcja Bluetooth Smart

Każdy smartfon, tablet lub inne urządzenie z funkcją Bluetooth może służyć jako monitor umożliwiający dokonanie zmiany ustawień i aktualizacji ładowarki w chwili pojawienia się nowych funkcji oprogramowania.

Phoenix Smart (1+1) dwa wyjścia do ładowania 2 zespołów akumulatorów

Drugie wyjście, z ograniczeniem do około 3A i o nieco mniejszym napięciu wyjściowym, przeznaczone jest do ładowania akumulatora rozruchowego.

Phoenix Smart (3): trzy wyjścia pełnoprądowe do ładowania 3 zespołów akumulatorów

Każde wyjście może zapewnić pełny znamionowy prąd wyjściowy, lecz łączny prąd wyjściowy wszystkich 3 wyjść razem nigdy nie może przekroczyć wartości znamionowej prądu ładowarki.

Automatyczne wyrównanie napięcia

Ładowarka wyrównuje spadki napięcia przez układ DC (prądu stałego) przez nieznaczne podniesienie napięcia wyjściowego w chwili wzrostu prądu stałego. Szczegóły znajdują się w instrukcji obsługi.

Adaptacyjne ładowanie 5-stopniowealgorytm: ładowanie masowe -absorpcja -regeneracja -buforowanie -magazynowanie

Inteligentna ładowarka Phoenix Smart wykorzystuje nasz znany "adaptacyjny" zarządzania, który można zaprogramować zależnie od rodzaju akumulatora. Dzięki funkcji "adaptacji" proces ładowania zostaje automatycznie zoptymalizowany i dostosowany do sposobu korzystania z akumulatora.

Właściwa ilość prądu: zmienny czas absorpcji

W przypadku nieznacznego rozładowania (przykładowo gdy jacht podłączony jest do portowego źródła zasilania) czas absorpcji ulega skróceniu, by nie dopuścić do przeładowania akumulatora. Po głębokim rozładowaniu czas absorpcji zostaje automatycznie wydłużony, dzięki czemu akumulator zostaje w pełni naładowany.

Zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym nadmiernym wydzielaniem się gazu: tryb BatterySafe 

Jeśli celem szybkiego naładowania akumulatora wybrano wysoki prąd ładowania w połączeniu z wysokim napięciem absorpcji, ładowarka nie dopuści do uszkodzenia spowodowanego nadmiernym wydzielaniem się gazu poprzez automatyczne ograniczenie tempa wzrostu napięcia po osiągnięciu napięcia gazowania

Mniej czynności obsługowych i wolniejsze starzenie, gdy akumulator nie jest użytkowany: tryb Składowania 

Tryb składowania włącza się w sytuacji, gdy akumulator nie zostanie poddany rozładowaniu przez 24 godziny. W trybie składowania napięcie buforowe zredukowane jest do 2,2 V/ogniwo (13,2 V dla akumulatora 12 V), co ma na celu zminimalizowanie wydzielania się gazu i korozji elektrod dodatnich. Raz w tygodniu napięcie zostaje ponownie podniesione do poziomu absorpcji, by "zrównoważyć" akumulator. Funkcja ta zapobiega uwarstwieniu elektrolitu i zasiarczeniu, które są głównymi przyczynami przedwczesnego uszkodzenia akumulatora.

Ładowarka nadaje się również do ładowania akumulatorów litowo-jonowych (LiFePO)

Włączaniem i wyłączaniem akumulatora można sterować podłączając przekaźnik lub wyjście sprzęgacza optycznego otwarty kolektor z litowo-jonowego BMS do portu zdalnego włączenia-wyłączenia.Pełną kontrolę nad napięciem i natężeniem można również uzyskać za pomocą Bluetooth.

W pełni programowalny algorytm ładowania

Algorytm ładowania można zaprogramować za pomocą Bluetooth lub interfejsu VE.Direct.Przyciskiem trybu roboczego można wybrać trzy zaprogramowane algorytmy (patrzdane techniczne).

Zdalne włączenie/wyłączenie

Zdalny włącznik/wyłącznik składa się z dwóch terminali: Remote H i Remote L. Zdalny włącznik/wyłącznik lub styk przekaźnikowy można włączyć pomiędzy H i L. Terminal H można również zasilić z obwodu wysokiego napięcia, lub terminal L zasilić z obwodu niskiego napięcia.Więcej szczegółów podano w instrukcji obsługi.

Interfejs VE.Direct

Umożliwia przewodowe połączenie z panelem Color Control, komputerem PC lub innymi urządzeniami.W zakładce Do pobrania / Oprogramowanie na naszej stronie internetowej prosimy znaleźć aplikację VictronConnect.

Przekaźnik programowalny

Można go zaprogramować korzystając z interfejsu VE.Direct lub urządzenia z funkcją Bluetooth, a może włączać alarm lub inne zdarzenia.

Poznaj bliżej akumulatory i proces ładowania akumulatorów

Więcej informacji na temat ładowania adaptacyjnego znajduje się w zakładce Do pobrania / Biała księga na naszej stronie internetowej.

Parametry techniczne
Napięcie ładowania 24V
Prąd ładowania 16A
Ilość wyjść 3
Waga 3,5kg
Gwarancja 5lat
Wymiary 180x249x100mm

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl