elektrykajachtowa.pl

iCOM, transponder AIS klasy B, MA-510TR

Dostępność: Zwykle dostępny z magazynu
Wysyłka w: Zwykle w 2-3dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 4 732,82 zł 4732.82

Cena (EUR): 1 037,90 €

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: iCOM
Kod produktu: MA-510TR
Pin It

Opis

Transponder iCOM MA-510TR AIS (system automatycznej identyfikacji) automatycznie odbiera informacje nadawane przez inne statki i stacje bazowe wyposażone w AIS, podczas gdy statyczne i dynamiczne informacje Twojej łodzi są przesyłane. Korzystając z transpondera AIS, można znaleźć małe łodzie i boje wyposażone w system AIS, które są trudne do wykrycia za pomocą radaru morskiego. MA-510TR może odbierać sygnały AIS zarówno klasy A, jak i B, zwiększając bezpieczeństwo na morzu.

Szerokokątny, kolorowy wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości 4,3 cala wyraźnie pokazuje pozycję Twoją i innych jednostek pływających. Potencjalnie niebezpieczne statki są wyświetlane na czerwono, a statki zarejestrowane jako Twoi znajomi na żółto. Wyświetlacz w trybie dziennym jest czytelny w bezpośrednim świetle słonecznym, a wyświetlacz w trybie nocnym zapewnia dobrą czytelność w ciemności dla większej wygody.

Ekran listy „Cel” pokazuje wszystkie wykryte statki i cele wyposażone w AIS. Ekran listy „Niebezpieczeństwo” pokazuje listę statków znajdujących się w promieniu sześciu mil morskich od najbliższego punktu podejścia (CPA) i sześćdziesięciu minut czasu do najbliższego punktu podejścia (TCPA) od Twojej jednostki. Ekran listy „Przyjaciele” wyświetla wykryte cele AIS, które ustawisz jako znajomych. Jeśli chcesz zobaczyć szczegóły celu, wybierz cel za pomocą klawiszy kursora i wciśnij klawisz [ENT].

Funkcja nawigacji prowadzi do określonego punktu lub celu AIS. Jako punkty trasy można przypisać maksymalnie 100 ulubionych miejsc wędkowania lub miejsc docelowych. Funkcja nawigacji jest uruchamiana po prostu przez wybranie punktu lub celu AIS na wyświetlaczu.

Gdy przycisk [WPT/MOB] jest wciśnięty, MA-510TR automatycznie zaznacza punkt nawigacyjny dla aktualnej pozycji łodzi i aktywuje funkcję nawigacji MOB (człowiek za burtą) do miejsca, w którym wystąpiło zdarzenie MOB.

Możesz nadawać indywidualne wywołanie DSC, po prostu wybierając cel AIS i kanał głosowy w MA-510TR*.
* Wymagane jest kompatybilne radio VHF Icom. MA-510TR i radio można podłączyć za pomocą dodatkowego kabla. Zapoznaj się z instrukcją obsługi każdego z nich, aby podłączyć radio.

Dane AIS można wyprowadzać ze złącza kabla USB na tylnym panelu*.
* Wymagana jest aplikacja innej firmy i kabel połączeniowy.

Odbiornik GPS z funkcją SBAS jest zintegrowany z MA-510TR. Informacje o pozycji można łatwo odbierać po podłączeniu do dostarczonej anteny GPS za pomocą kabla o długości 10 m.

Dzięki funkcji plug-and-play NMEA 2000™, MA-510TR może łączyć się z siecią NMEA 2000™ (zewnętrzny ploter, radar morski i radio VHF). Korzystając z łączności NMEA 0183/-HS, transponder może łączyć się z nadajnikiem-odbiornikiem, ploterem, radarem morskim, zewnętrznym odbiornikiem GPS.

Gdy statek znajdzie się w zakresie CPA lub TCPA, ikona statku miga na wyświetlaczu plotera i słychać sygnał dźwiękowy. Po podłączeniu do zewnętrznego sprzętu audio zainstalowanego na stole z mapami lub pomoście, funkcja alarmu kolizyjnego ostrzeże Cię, nawet gdy jesteś z dala od transpondera AIS.

Tryb cichy wyłącza nadajnik AIS i umożliwia tymczasowe zatrzymanie przesyłania informacji o pozycji łodzi. Ta funkcja jest przydatna, gdy nie chcesz ujawniać swoich łowisk innym statkom. Możesz otrzymywać raporty AIS z innych jednostek również wtedy, gdy włączony jest tryb cichy.

Kompatybilny ze źródłami zasilania 12 V i 24 V
Wielojęzyczny interfejs użytkownika (angielski, francuski, indonezyjski, hiszpański i wietnamski)
Funkcja obserwowania kotwicy uruchamia alarm, gdy statek stoi na kotwicy, ale dryfuje
Wodoodporność IPX7 (do 1 m głębokości wody przez 30 minut; z wyjątkiem złączy)

Wyposażenie standardowe : antena GPS, kabel zasilający DC, zestaw wsporników montażowych, złącze akcesoriów

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Opcje płatności
dostawa
realizacja
obsługa
oferty
Opcje dostawy
dostawa
realizacja
obsługa
oferty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
/*BOOKERO*/
Sklep internetowy Shoper.pl