elektrykajachtowa.pl
Dwutorowe włączniki baterii BlueSea 0
Dwutorowe włączniki baterii BlueSea

Przełącznik baterii Dual Circuit™ Mseries

Dwutorowe przełączniki akumulatorów są świetną alternatywą dla skomplikowanych układów z trzema przełącznikami lub całkowitego braku możliwości awaryjnego odpalania silnika z baterii hotelowej.

I nie biorę pod uwagę wożonych na niektórych jachtach przewodów rozruchowych ;)

Wyłączniki główne akumulatorów

Przełącznik dwuobwodowy upraszcza przełączanie baterii w dwóch bankach za pomocą jednego przełącznika ON/OFF.

Eliminuje zamieszanie związane z tradycyjnym czteropozycyjnym selektorem baterii (1, 1+2, 2), ryzyko pomyłki i przypadkowego rozładowania.

Przełącznik akumulatorów Dual Circuit™ jest dostępny z pozycją ŁĄCZENIE BATERII (Dual CircuitPlus™ 6011) i bez (Dual Circuit™ 6010).

Gdy przełączniki akumulatorów typu Dual Circuit™ są ustawione na ON, prąd płynie z akumulatora rozruchowego do obwodu rozruchowego oraz z akumulatora hotelowego do obwodów hotelowych.

Działanie wyłącznika baterii blue sea

 

Funkcja COMBINE BATTERIES

Gdy Dual Circuit Plus™ zostanie ustawiony na pozycji COMBINE (Połącz baterie), prąd popłynie z obu akumulatorów hotelowego i rozruchowego do obwodów hotelowych i rozruchowego.

Funkcja COMBINE BATTERIES oferuje możliwość połączenia dwóch banków akumulatorów w przypadku niskiego poziomu naładowania akumulatora rozruchowego, co zapewnia możliwość wykorzystania całej dostępnej na jachcie energii do uruchomienia silnika w sytuacjach krytycznych.

 opcja combinate w właczniku dwuobwodowym

 

Rozwiązanie to ma kilka zalet:

  • Proste włączanie/wyłączanie – dwutorowy przełącznik umożliwia jednoczesne przełączanie dwóch banków akumulatorów jednym przełącznikiem ON/OFF.
  • Separacja instalacji silnikowej i hotelowej – zmniejsza szansę na całkowite rozładowanie obu akumulatorów
  • Chroni elektronikę i instalację hotelową przed spadkami i skokami napięć w trakcie rozruchu silnika
  • Chroni urządzenia sterujące elektroniki silnika przed zakłóceniami z instalacji hotelowej

Rozwiązuje kilka problemów związanych z zarządzaniem akumulatorem, izolując obwody domowe i rozruchowe:

  • Dual Circuit Plus™ umożliwia podłączenie i ładowanie obu akumulatorów podczas ładowania z alternatora, jeśli użytkownik ustawi przełącznik w pozycji Combinate.
  • Jeśli akumulatory nie są połączone, akumulator House nie jest ładowany. Przełącznik akumulatora Dual Circuit™ rozwiązuje problem braku w pełni naładowanego banku akumulatorów w rezerwie, jeśli użytkownik ustawi przełącznik w pozycji ON, gdy silnik nie pracuje.

 

Problemem pozostaje automatyczne ładowanie obu akumulatorów. Rzeczywistość jest taka, że żeglarze zapominają resetować przełączniki akumulatorów za każdym razem, gdy zatrzymują lub uruchamiają silniki lub po prostu zapominają, jak prawidłowo ustawić przełącznik w odpowiednim trybie pracy.

Co więcej, dzisiejsi żeglarze oczekują od swoich łodzi możliwie największego zautomatyzowania i niezawodności rozwiązań.

Rozwiązaniem jest instalacja separatora ładowania lub automatycznego przełącznika ładowania baterii. To jednak temat na następne wpisy...

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl