elektrykajachtowa.pl
Opcje przeglądania

Ochrona burty przed uszkodzeniami jest jednym z głównych priorytetów każdego właściciela łodzi. W tym zadaniu pomogą Ci odpowiednie odbijacze jachtowe, które pochłaniają energię uderzeniami podczas zderzenia z innymi jednostkami pływającymi czy pomostami.

Nasz sklep żeglarski oferuje odbijacze do łodzi do różnych wielkości jednostek pływających. W ofercie dostępne są odbijacze cylindryczne, odbijacze dziobowe i odbijacze pomostowe. Znajdziesz u nas także wszelkie akcesoria, które są niezbędne do zamontowania sprzętu, a także odpowiednie dla każdego modelu pokrowce.

Odbijacze do łodzi

Klips do łączenia koszy Klips do łączenia koszy
Cena:

23,97 zł

szt.
zobacz więcej

Odbijacze do łodzi – kiedy są niezbędne?

Odbijacze jachtowe, znane powszechnie jako odbijacze do łodzi, są wymagane prawnie dla każdej jednostki pływającej, której długość wynosi powyżej 3,5 metra. Przepisy nie definiują dokładnie, ile odbijaczy należy zamontować w stosunku do wielkości jednostki pływającej. Przy wyborze ilości należy przede wszystkim kierować się kwestiami bezpieczeństwa.

Odbijacze jachtowe mają za zadanie chronić łódź podczas zderzenia z pomostem bądź inną jednostką pływającą. Warto jednak pamiętać, że wyłącznie wysokiej jakości odbijacze do łodzi będą odpowiednio pełnić swoją funkcję przez wiele lat. Kupując odbijacz jachtowy niskiej jakości, oszczędzasz kilkadziesiąt złotych, lecz ryzykujesz kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy. Jak widzisz, taka pozorna oszczędność po prostu się nie kalkuluje.

W elektrykajachtowa oferujemy Ci wyłącznie dobrej jakości odbijacze, gdyż nie jesteśmy tylko sprzedawcami, lecz także pasjonatami, którzy wiedzą, jak odpowiednio zadbać o łódź.

Wysokiej jakości odbijacze jachtowe

Nasza oferta zawiera odbijacze pomostowe, odbijacze dziobowe i odbijacze cylindryczne.

Odbijacze pomostowe montuje się – jak sam nazwa wskazuje – na pomostach. Są one niezastąpione, jeśli jacht montowany jest przy pomoście. Tłumi on wszelkie uderzenia łodzi o pomost czy nabrzeże, dzięki czemu zmniejsza znacząco ryzyko powstania uszkodzeń podczas cumowania.

Odbijacz dziobowy do łodzi stosowane są na dziób jachtu, natomiast odbijacze cylindryczne (znane także jako odbijacze burtowe) chronią burtę łodzi.

Wszystkie odbijacze, które znajdziesz w naszym sklepie, produkowane są u najlepszych producentów. Nasze pływaki są odporne na promieniowanie UV i nie ulegają deformacji pod wpływem nadmiernego nasłonecznienia. Możesz być pewien, że zakupiony odbijacz jachtowy doskonale amortyzuje uderzenia nie tylko przez jedno lato, lecz będzie Ci służył przez długie lata.

Odbijacze do łodzi w różnych rozmiarach i kształtach

Odbijacz jachtowy powinien być dostosowany do wielkości jednostki pływającej. W zależności od długości i szerokości jachtu, potrzebuje on odbijaczy różnej wielkości i różnej ilości.

Mając świadomość tego, jak różne są wymagania poszczególnych jednostek pływających, nasz sklep żeglarski został wyposażony w odbijacze do łodzi o różnych wielkościach. Nie proponujemy jak większość konkurencji odbijacz jachtowy w dwóch rozmiarach, lecz całe spektrum różnych modeli.

Uchwyty i kosze na odbijacze cylidryczne do łodzi

Aby pływaki odpowiednio chroniły dziób czy inne części łodzi muszą być nie tylko odpowiednio dobrane rozmiarem, lecz także odpowiednio zamontowane.

Zazwyczaj odbijacze cylindryczne do łodzi są montowane na kosze wykonane ze stali nierdzewnej bądź – jeśli mamy tzw. odbijacz jachtowy z otworem przelotowym – to wówczas niezbędna jest linka do odbijaczy, która umożliwia stabilne zamocowanie pływaków do burty. A zaś do linki niezbędny będzie wieszak do odbijaczy.

Pływaki z otworem przelotowym dość często służą także jako boje kotwiczne do oznaczania kąpielisk.

Na szczęście wszystkie te produkty oferowane są w naszym sklepie. Nasz sklep żeglarski oferuje także niezbędne akcesoria, które umożliwią Ci odpowiedni montaż odbijacza. Co więcej, do każdego z produktów, wysyłka odbywa się z pomocą kuriera bądź paczkomatów, dlatego możesz mieć pewność, że szybko do Ciebie dotrą.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl